מה בין משפחה לעוגת שמרים

לעתים קרובות אני מתבקשת לשתף את המתכון המנצח לעוגת השמרים שלי, ואני תמיד שמחה לחלוק את הטוב הזה.   

בסך הכול מדובר במרכיבים בסיסיים. קמח, ביצים, שמן, מים, סוכר, שמרים, קקאו, וקורט מלח. לאחרונה הגעתי לכמה תובנות מעניינות שהעבירו אותי ממתכונים למערכות יחסים במשפחה.     

השבוע צוין “יום המשפחה” בישראל ובכמה מדינות נוספות. מה הקשר בין עוגת שמרים טעימה למשפחה? להלן ההסבר שלי.      

כדי לאפות עוגה, חיוני שכל המרכיבים יתחברו, ובצורה נכונה. אם אלמנט אחד נשכח או הוכנס בזמן או בכמות הלא נכונים, התוצאה תהיה אכזבה😬. 

ולא רק שילוב המרכיבים המדוייקים חיוני. יש עוד תנאים להצלחת העוגה: סתם להכניס את הכול לתוך קערה לא מספיק.  אנו משיגים תוצאות רק כאשר לשים, לוחצים, צובטים ובסוף מכניסים לחום גבוה. ואז המוצר הסופי מופיע במלוא הדרו.      

משפחה היא יותר מאוסף של יחידים. זה הבסיס לחיבור ולשייכות למשהו שגדול מאתנו. בדומה לעוגה שלנו, לכל ‘מרכיב’ יש את התפקיד שלו, ולא ניתן לבלבל בין התפקידים, אלא יש להציבם בסדר מסוים, כאשר ההורים מובילים והילדים מצטרפים.      

שמירה על הסדר הזה היא חיונית. היא יוצרת שייכות בריאה ונעימה. וזה בכלל לא מקטין את הפרט, אלא משדרג את הערך ואת החוזקות הפוטנציאליים שלו.  תוסיפו לזה קצת ‘לישה’, ‘לחיצה’, ‘צביטה’, וה’חום’ של אתגרי החיים, והתוצאה שנקבל היא יחידים שיחד יוצרים משפחה במלוא הדרה. יותר משזה טעים, זה נעים!!  

ואם הסתקרנת… להלן המתכון. https://drive.google.com/file/d/1_C1st55MBCzMg3In_jA2kdfDYmKDJnvU/view?usp=sharing

תגובות ושאלות יתקבלו בברכה 0507710804 

להצטרף להרהורי הורות (קבוצה שקטה)- 

https://chat.whatsapp.com/BzOleAsmVPzJsAs027NJws